top of page

WYDARZENIA, DZIEŁA

Sprawy ważne dla mnie i dzieła, które chciałbym ocalić od zapomnienia.

BUDOWA KOŚCIOŁA W SZCZECINIE
To, co Państwo widzą na tym zdjęciu: kościół, łącznik, klasztor i Plac ofiar Katynia wraz z pomnikiem jest owocem współpracy dominikanów (byłem przez wiele lat dyrektorem budowy 1995-2000) z władzami diecezji i parafią, władzami miasta Szczecina, Stoczni Szczcińskiej, Nadodrzańskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego w Szczecinie, i wielu ofiarodawców z Polski i zagranicy.
Wszystkim Bóg zapłać!

W opracowaniu jest historia budowy kościoła i klasztoru wraz z archiwalnymi zdjęciami widziana od strony szefa budowy. Proszę o cierpliwość...
WICESYNDYK PROWINCJI
Warszawa, Kuria Dominikanów. Lata 1992-1999. Nadzorowałem budowy kościołów w Prudniku, Rzeszowie, Służewie w Warszawie, Szczecinie, Hermanicach oraz budowę Ośrodka Rekolekcyjnego w Korbielowie. Był to bardzo ciekawy i dynamiczny czas mojego życia zakonnego. Znajdziesz tutaj fragm. mojego Pamiętnika.
DOKTORAT Z DOGMATYKI
Normalna praca w dominikańskiej parafii, katecheza w szkole, ranne dojazdy na UKSW w Warszawie i pozytywna obrona doktoratu z teologii dogmatycznej, pt.: "Tajemnica łaski w ujęciu Romualda Kosteckiego OP" w 2006 roku. Zakosztowałem nieco miodu mądrości... 
VARIA
Tutaj znajdą się sprawy ponadgabarytowe, zapraszam...
W_3.jpg
DUSZPASTERSTWA
To jeden wielki gąszcz. Muszę się skupić, żeby niczego nie przeoczyć...
Przede wszystkim, pracowałem przez 25 lat jako katecheta we Wrocławiu, Prudniku, Warszawie, Tarnobrzegu i Poznaniu, ostatnie 8 lat pełniłem funkcję kapelana szpitala F. Raszei w Poznaniu.
20190319_160549.jpg
20190228_181246.jpg
ja.jpg
bottom of page