top of page

Plan Garri Kasparowa:


Plan Garri Kasparowa
.docx
Pobierz DOCX • 17KB

Plan Garri Kasparowa:

1) "Wspierajcie Ukrainę wojskowo. Natychmiast i wszystkim, co macie. Każdą bronią, wywiadem, walką w cyberprzestrzeni.

2) Zbankrutujcie machinę wojenną Putina. Zamroźcie i przejmijcie wszystkie finanse Rosji. W tym to, co należy do niego i jego gangu.

3) Wyrzućcie Rosję ze wszystkich międzynarodowych i finansowych organizacji.

4) Wycofajcie wszystkich ambasadorów z Rosji. Rozmowy nie mają sensu. Nowa wspólna wiadomość brzmi: możesz się zatrzymać lub być całkowicie izolowany.

5) Zablokujcie wszystkie elementy jego machiny propagandowej. Wyłączcie je, odetnijcie, odeślijcie do domu. Przestańcie pomagać dyktatorowi w sianiu kłamstw i nienawiści.

6) Ujawnijcie i działajcie przeciwko lokajom Putina w wolnym świecie. Jeżeli Schröder i tacy jak on będą dalej pracować dla Moskwy, wnoście zarzuty. Zapytajcie właścicieli i reklamodawców mediów, które pokazują propagandystów Rosji, dlaczego to robią.

7) Zastąpcie rosyjską ropę i gaz. Naciskajcie na OPEC, żeby zwiększył produkcję. Otwórzcie Keystone. Nie uratujecie planety, jeżeli wcześniej nie uratujecie ludzi na niej.

8) Pogódźcie się z tym, że będą koszty i trzeba się będzie poświęcić. Czekaliśmy za długo, cena jest wysoka, ale będzie tylko rosnąć. To czas walki.

9) Nie mogę żądać od NATO bezpośredniego ataku na wojska rosyjskie, ale mogę mówić na podstawie historii i wiedzy o Putinie. Dyktatora, który przekroczył już wszystkie granice, nie da się powstrzymać przed eskalacją działań przy zachowaniu umiaru. Jeśli zniszczy Ukrainę, nie przestanie.

10) Nie próbujcie apelować do mordercy w jego bunkrze na Uralu. To przesłanie kierujemy do tych, którzy wykonują jego rozkazy. Czy oni to zrobią? Czy wszyscy oni chcą umrzeć? Jeśli Putin nie zostanie teraz powstrzymany, to i tak dojdzie do eskalacji. Zrobi to, jak zawsze wcześniej, a cena będzie wyższa.

11) Ześlijcie Rosję do technologicznej epoki kamienia łupanego. Bez wsparcia, bez części, bez usług. Bojkoty naftowe nie są konieczne, jeśli technologia naftowa jest niedostępna. Przemysł zatrzyma się w miejscu. Oznacza to konieczność podjęcia działań wojennych polegających na poświęceniu, przestawieniu i zwiększeniu produkcji w celu zastąpienia ropy. To jest wojna.

12) Zawsze tragicznie jest, gdy cierpią zwykli ludzie, ale nie są oni bombardowani w swoich domach, jak Ukraińcy. Każdy element rosyjskiego społeczeństwa, który może wywierać nacisk na Putina, musi wiedzieć, że musi wybierać między nim a wszystkim innym. Niektórzy będą się go trzymać, ale jak długo?

13) Wyraźne przesłanie do rosyjskich generałów, że czeka ich zagłada, jeśli dotknięty zostanie choćby jeden centymetr NATO. Wyślijcie Ukrainie każdą broń, łącznie z odrzutowcami, które zostały zablokowane, tak jakby Putinowi zależało na różnicy. Przestańcie zgadywać, co myśli, i zróbcie to, co jest konieczne.

14) Każdy dzień cierpienia Ukrainy daje możliwość przekazania informacji o tej katastrofie jedynym ludziom, którzy naprawdę mogą powstrzymać Putina – narodowi rosyjskiemu, od oligarchów, przez dowódców, po protestujących. Niech wszyscy w pionie władzy wiedzą, że będą traktowani jak zbrodniarze wojenni. Są nimi.

15) Nie zostawiajcie niczego w rezerwie. Najważniejsza jest szybkość działania, aby zatrzymać płatności i złapać ich oraz ich aktywa, zanim się ukryją. Groźby w stylu »on nie wie, co go czeka« nie zadziałają, jeśli Putin wam nie uwierzy. Pokażcie mu. I pokażcie Rosjanom, że z Putinem nie ma odwrotu. Nigdy.

16) Wykorzeńcie skorumpowanych polityków, biznesmenów i brudne pieniądze, które skorumpowały całe pokolenie do przymykania oczu lub służenia autorytarnym reżimom. Śledźcie darowizny, płatności, prezenty, wpływy. Pociągnijcie ich do odpowiedzialności.


Precz z Putinem i jego uspokajaczami, chwała Ukrainie.

Kasparow skwitował swój twitterowy przekaz słowami, które mają odwieść zachodni świat od strachu przed prawdą. "Do wszystkich urzędników i mediów: PRZESTAŃCIE NAZYWAĆ PUTINA »PREZYDENTEM«! On jest dyktatorem. Słowa mają moc. Nie zasługuje na demokratyczny tytuł. Piep**** wasz przewodnik stylu. »Rosyjski dyktator Władimir Putin«".


Komentarai


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page