top of page

Po finale 16. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy -Naczelnik Urzędu Skarbowego

Najpierw:

29.06.2018

Już po raz 16. rozstrzygnięto konkurs Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy organizowany przez BCC przy współudziale Ministerstwa Finansów. Tytuł otrzymały 72. urzędy. Najwięcej US nagrodzono w województwach: mazowieckim – 13, śląskim – 8 oraz zachodniopomorskim – 7. W uroczystym finale udział wzięli: Marian Banaś, sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, pełnomocnik Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę RP lub UE, Marek Goliszewski, prezes BCC, kanclerze lóż regionalnych, przedstawiciele Urzędów Skarbowych.

Dyplomy laureatom wręczali: Marian Banaś, Marek Goliszewski oraz kanclerze Lóż Regionalnych (Mirosława Gałan, kanclerz Loży Lubelskiej, Marek Zdanowski, kanclerz Loży Siedleckiej, Izabela Seweryn, kanclerz Loży Radomskiej, Jerzy Zieliński, kanclerz Loży Warszawskiej, Maciej Dobrzyniecki, kanclerz Loży Gdańskiej). Uroczystość prowadził Krzysztof Ostrowski, dyrektor Biura Interwencji BCC.

Wśród wyróżnionych urzędów znalazły się dwa, które otrzymały tytuł po raz 16., a także sześć, które otrzymały wyróżnienie po raz pierwszy.

Marek Goliszewski pogratulował nagrodzonym wyróżnienia i życzliwości wobec podatników. Według danych Banku Światowego Polska pod względem łatwości płacenia podatków awansowała o 40 pozycji na 58. miejsce. To sukces m.in. administracji skarbowej, ale też przekłada się na wysokość wpływów do budżetu państwa. – To także Wasz sukces – zwrócił się do nagrodzonych prezes BCC. – Waszej pracy i instytucji, które reprezentujecie. Zyskaliście Państwo aprobatę przedsiębiorców, co podnosi efektywność polityki skarbowej. Dzięki Wam przedsiębiorcy mają większą wiedzę na temat płacenia podatków, ale też większe poczucie bezpieczeństwa. To Wasza wielka zasługa. W ostatnim czasie przeprowadzaliśmy sondaże, które zaowocowały pewnymi wnioskami. W tym roku przedsiębiorcy wskazywali również na to co powinno być zmienione. Sugerowali m.in.: otrzymywanie telefonicznych informacji od urzędów skarbowych dotyczących danej firmy po podaniu hasła; telefoniczne informowanie firmy przez Urząd Skarbowy przed wystosowaniem oficjalnego pisma o braku terminowej wpłaty; ułatwienie kontaktu telefonicznego: dzwonienie do przedsiębiorcy z telefonów komórkowych; wydłużenie czasu pracy urzędu jednego dnia tygodniowo przynajmniej do godziny 20.00; stosowanie prostszego języka w kontaktach z interesantami; informowanie o szkoleniach dla przedsiębiorców za pomocą e-maili oraz SMS-ów; ustanowienie indywidualnego opiekuna dla firmy (tzw. Key Account Manager); umożliwienie załatwiania spraw, w tym możliwość generowania zaświadczeń o niezaleganiu, drogą elektroniczną; zadbanie o bardziej indywidualny i bezpośredni kontakt urzędnika z przedsiębiorcą; dopasowanie miejsc parkingowych do potrzeb interesantów. – Mamy wspólny interes – dobro naszego państwa i pełny budżet. Chcemy realizować to razem z Państwem. Problemem, który nasuwa się w pierwszej kolejności jest kwestia interpretowania prawa. Chcemy dostać od naszego parlamentu prawo proste, logiczne, sensowne, by problemy z jego interpretacja w końcu stały się przeszłością – mówił prezes Goliszewski. – BCC zwróciło się do rządu, do władz, do parlamentu z apelem, który wiąże się z sankcjami za nieprzestrzeganie przepisów. Z jednej strony te sankcje muszą być ostre dla tych, którzy są nieuczciwi, a w naszym środowisku tacy również są. Z drugiej strony – wobec trudności z interpretowaniem prawa, straszą ludzi, co wywołuje np. zahamowanie inwestycji.

Apel składa się z trzech punktów:

  • zmodyfikować opresyjność prawa wobec obywateli działających w zaufaniu do organów skarbowych, wydawanych przez nich interpretacji zgodnie z zasadą – co nie jest zakazane jest dozwolone

  • zmodyfikować opresyjność prawa wobec przedsiębiorców, którym zarzuca się optymalizacje podatkowe rozumiane jako minimalizowany ciężar podatkowy

  • zmodyfikować zapisy projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej w zakresie tzw. interpretacji grupowych w odniesieniu do już wydanych interpretacji, ponieważ nie sprzyjają one realizacji zasady pewności prawa.

– Wszyscy wiemy o czym ten apel mówi i wydaje się, że podstawą tego, żeby więcej pieniędzy wpływało do budżetu jest budowanie wzajemnej życzliwości. Państwo jako elita administracji skarbowej dobrze wiecie, że ta życzliwość sprawia, że zostaliście wyróżnieni, ale także w dużym stopniu skłania przedsiębiorców do tego, żeby płacić więcej i nie kombinować. Stajecie się powoli doradcą podatkowym podatników, przedsiębiorców i za to, co robicie jeszcze zrobicie serdecznie dziękuję – podkreślił prezes BCC.

Minister Marian Banaś zgodził się ze słowami Marka Goliszewskiego, że prawo powinno być czytelne, bo to w interesie i przedsiębiorców i państwa. Podkreślił, że to już XVI edycja konkursu, który cieszy się popularnością. Gratulował laureatom tej edycji konkursu. Wyznał , że cieszy się, że pracuje z takimi ludźmi. Mówił również o celach powołania KAS oraz o skutkach tej reformy, m.in. o lepszym działaniu prawa oraz o tym, że reforma zmieniała działanie organów skarbowych na bardziej przyjazne dla podatników. Efektem reformy jest także zmniejszenie liczby kontroli o 50% i poprawa ich jakości. Nowy wymiar działania KAS został wsparty działaniami legislacyjnymi. Prosty system podatkowy otwiera nowy etap w relacjach z podatnikami. Podziękował również przedsiębiorcom za udział w konkursie, bo ich uznanie jest szczególnie istotne.

W imieniu kanclerzy Lóż Regionalnych głos zabrała Izabela Seweryn, kanclerz Loży Radomskiej. Opowiedziała jak wyglądało zbieranie ankiet konkursowych w regionie. XVI edycja konkursu cieszyła się bardzo dużą popularnością

Głos w imieniu laureatów zabrała Sylwia Juraszak, naczelnik US w Bielsku-Białej. Podziękowała za tytuł i za głosy oddane przez przedsiębiorców. Stwierdziła, że wyróżnienie ma szczególne znaczenie i mobilizuje do dalszej poprawy jakości pracy: – Cały czas się zmieniamy i chcemy spełniać oczekiwania przedsiębiorców. Jest to możliwe. Wspomniała też o Konstytucji Biznesu i o tym, że ten akt służy nie tylko przedsiębiorcom, ale też urzędnikom i wskazuje im kierunki dalszej pracy. – Będziemy pracować nad tym, by przedsiębiorca był partnerem – zadeklarowała.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów obsługi klienta oraz tworzenie między administracją skarbową a przedsiębiorcą relacji charakteryzujących się wzajemną życzliwością i profesjonalizmem. Inicjatywa zorganizowania konkursu powstała 16 lat temu. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 28 lutego 2002 roku pomiędzy Ministerstwem Finansów oraz Business Centre Club. Podobnie jak w latach ubiegłych urzędy skarbowe oceniano na podstawie sumy punktów przyznanych przez przedsiębiorców w wypełnionej ankiecie konkursowej. Ocenie przedsiębiorców podlegały: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji z urzędem oraz kompetencje pracowników. W tym roku przedsiębiorcy zapytani byli również o ich spostrzeżenia dotyczące reformy Krajowej Administracji Skarbowej. W większości przypadków uznali oni reformę za potrzebną, wskazywali jednak na takie mankamenty jak: słabe nagłośnienie obowiązków organów, nałożenie na przedsiębiorców dodatkowych obowiązków, wzrost czasochłonności eksportowych odpraw celnych czy wydłużenie czasu oczekiwania na otrzymanie zaświadczeń.

Na szczeblu regionalnym konkurs koordynowali Kanclerze Lóż Regionalnych BCC. Do nich także były przesyłane ankiety oceniające urzędy. Wyróżnione urzędy skarbowe otrzymały tytuł Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2018. Prawo używania tytułu przysługuje przez rok, tj. do czasu rozstrzygnięcia następnej edycji konkursu.

03.07.2018

W finale 16. edycji konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy nagrodzono 72 urzędy skarbowe. Poniżej ich lista. Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystej gali finałowej, która odbyła się 29 czerwca br. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie. Czytaj więcej

Lista nagrodzonych US:

2018Nazwa Urzędu SkarbowegoNaczelnikWojewództwo

1Urząd Skarbowy w LegnicyJoanna BerlickaDOLNOŚLĄSKIE

2Urząd Skarbowy w Nowej RudzieBernadeta PiontekDOLNOŚLĄSKIE

3Urząd Skarbowy w JaworzeAdam OlszówkaDOLNOŚLĄSKIE

4Kujawsko-Pomorski Urząd Skarbowy w BydgoszczyBożena MalickaKUJAWSKO-POMORSKIE

5Trzeci Urząd Skarbowy w BydgoszczyBeata AdamowiczKUJAWSKO-POMORSKIE

6Urząd Skarbowy w Sępólnie KrajeńskimKrzysztof WęckowskiKUJAWSKO-POMORSKIE

7Urząd Skarbowy w BrodnicyMarek KryśKUJAWSKO-POMORSKIE

8Pierwszy Urząd Skarbowy w ToruniuJacek KwiatkowskiKUJAWSKO-POMORSKIE

9Pierwszy Urząd Skarbowy w LublinieArtur KrukowskiLUBELSKIE

10Urząd Skarbowy w KrasnymstawieMarek WoźnicaLUBELSKIE

11Urząd Skarbowy we WłodawieAnna ZałapiczLUBELSKIE

12Urząd Skarbowy w ŁukowieMarek SzczerbaLUBELSKIE

13Urząd Skarbowy w Radzyniu PodlaskimGrzegorz MichałowskiLUBELSKIE

14Lubuski Urząd Skarbowy w Zielonej GórzeTomasz LangLUBUSKIE

15Pierwszy Urząd Skarbowy w Zielonej GórzeLidia LeśniakLUBUSKIE

16Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-BałutyWłodzimierz GromekŁÓDZKIE

17Urząd Skarbowy w GłownieJoanna PawłowiczŁÓDZKIE

18Urząd Skarbowy w SkierniewicachWiesław KupisińskiŁÓDZKIE

19Urząd Skarbowy w WieluniuWaldemar KrejŁÓDZKIE

20Małopolski Urząd Skarbowy w KrakowieTomasz JaneczekMAŁOPOLSKIE

21Urząd Skarbowy w MiechowieMariola FarmasMAŁOPOLSKIE

22Urząd Skarbowy w ProszowicachPiotr BrzuchańskiMAŁOPOLSKIE

23Urząd Skarbowy w SiedlcachPatryk HanischMAZOWIECKIE

24Urząd Skarbowy w PłockuKarol ZywerMAZOWIECKIE

25Urząd Skarbowy w SierpcuMonika JarzębskaMAZOWIECKIE

26Urząd Skarbowy w ŻurominieMichał MazurowskiMAZOWIECKIE

27Urząd Skarbowy w KozienicachLidia WoźniakMAZOWIECKIE

28Pierwszy Urząd Skarbowy w RadomiuRadosław SłoniewskiMAZOWIECKIE

29Drugi Urząd Skarbowy w RadomiuBożena RusinowskaMAZOWIECKIE

30Urząd Skarbowy w LegionowieEdyta WaligóraMAZOWIECKIE

31Urząd Skarbowy w CiechanowieTomasz SadowskiMAZOWIECKIE

32Urząd Skarbowy w OstrołęceJerzy KwiatkowskiMAZOWIECKIE

33Urząd Skarbowy Warszawa-MokotówWojciech KustraMAZOWIECKIE

34Urząd Skarbowy Warszawa-WawerBeata BrzezińskaMAZOWIECKIE

35Urząd Skarbowy Warszawa-TargówekLidia PoprawaMAZOWIECKIE

36Urząd Skarbowy w KluczborkuRobert SkibaOPOLSKIE

37Urząd Skarbowy w OleśnieRamona RottOPOLSKIE

38Urząd Skarbowy w NysieRobert WojewódkaOPOLSKIE

39Urząd Skarbowy w PrzemyśluPiotr HirszbergPODKARPACKIE

40Drugi Urząd Skarbowy w RzeszowieMaria MichalakPODKARPACKIE

41Urząd Skarbowy w DębicyDanuta StarzyńskaPODKARPACKIE

42Pierwszy Urząd Skarbowy w BiałymstokuElżbieta WróblewskaPODLASKIE

43Drugi Urząd Skarbowy w BiałymstokuAnna WojtanPODLASKIE

44Urząd Skarbowy w ŁomżyTadeusz ZysikPODLASKIE

45Urząd Skarbowy w Starogardzie GdańskimMałgorzata ResmerowskaPOMORSKIE

46Pierwszy Urząd Skarbowy w GdyniWioleta GawlińskaPOMORSKIE

47Trzeci Urząd Skarbowy w GdańskuAnna JankowskaPOMORSKIE

48Urząd Skarbowy w SopocieAnna KoszykowskaPOMORSKIE

49Pierwszy Urząd Skarbowy w CzęstochowieJadwiga KozikŚLĄSKIE

50Drugi Urząd Skarbowy w CzęstochowieZbigniew CzopŚLĄSKIE

51Urząd Skarbowy w KłobuckuMariusz StaśkiewiczŚLĄSKIE

52Pierwszy Śląski Urząd Skarbowy w SosnowcuJoanna ŁachutŚLĄSKIE

53Drugi Urząd Skarbowy w GliwicachJan PurzyńskiŚLĄSKIE

54Drugi Urząd Skarbowy w KatowicachAleksandra Szyszka-ZielińskaŚLĄSKIE

55Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-BiałejSylwia JuraszekŚLĄSKIE

56Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-BiałejJolanta GoździewskaŚLĄSKIE

57Urząd Skarbowy w StarachowicachPaweł DulewiczŚWIĘTOKRZYSKIE

58Urząd Skarbowy w PińczowieEdyta Kwiatkowska-WoźniakŚWIĘTOKRZYSKIE

59Urząd Skarbowy w Busku – ZdrojuMałgorzata GarmulewiczŚWIĘTOKRZYSKIE

60Urząd Skarbowy w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimMirosław SejdzińskiŚWIĘTOKRZYSKIE

61Urząd Skarbowy w ElbląguMaciej MaciejewskiWARMIŃSKO-MAZURSKIE

62Urząd Skarbowy w BartoszycachMałgorzata SipkoWARMIŃSKO-MAZURSKIE

63Urząd Skarbowy w BraniewieJarosław OrłowskiWARMIŃSKO-MAZURSKIE

64Urząd Skarbowy w KoleDorota ZioraWIELKOPOLSKIE

65Urząd Skarbowy w RawiczuKrzysztof KurzawaWIELKOPOLSKIE

66Pierwszy Urząd Skarbowy w KoszalinieMaria KowalczykZACHODNIOPOMORSKIE

67Urząd Skarbowy w KołobrzeguAndrzej ZielińskiZACHODNIOPOMORSKIE

68Drugi Urząd Skarbowy w KoszalinieKrzysztof ŚwidrońZACHODNIOPOMORSKIE

69Urząd Skarbowy w BiałogardzieAndrzej CynowskiZACHODNIOPOMORSKIE

70Urząd Skarbowy w ChoszcznieKazimierz BylicaZACHODNIOPOMORSKIE

71Pierwszy Urząd Skarbowy w SzczecinieJustyna SzmiłykZACHODNIOPOMORSKIE

72Urząd Skarbowy w Drawsku PomorskimJarosław WójcickiZACHODNIOPOMORSKIE

Galeria zdjęć z uroczystej gali finałowej konkursu USPP. Możecie Państwo sobie ich pooglądać!

źródło: https://www.bcc.org.pl/poznajcie-najlepsze-urzedy-skarbowe-i-ich-naczelnikow/

Potem:

Mechanik stanął przed sądem za "niefiskalną" żarówkę2018-11-12 08:45:00 (OST. AKT: 2018-11-12 08:39:19)Autor zdjęcia: Andrzej GrabowskiPodziel się:BARTOSZYCE\\\ Mechanik nie wydał paragonu, bo jak twierdzi, dał paniom ze skarbówki własną żarówkę. Te chciały mu wlepić mandat. Sprawa w sądach ciągnie się już rok, bo urząd skarbowy wciąż odwołuje się od wyroku korzystnego dla mechanika.REKLAMASprawa zaczęła się 24 listopada ub.r. Tego dnia o g. 14 Władysław Suszko na kasie fiskalnej swego zakładu mechaniki samochodowej w Sędławkach k. Bartoszyc wykonał tzw. dzienny raport kasowy. Oznacza to zakończenie pracy w danym dniu. Nie przyjmuje się już wtedy wpłat od klientów. W zakładzie nadal jednak pracowali mechanicy. — Spieszyłem się wtedy do lekarza. Gdy wyjeżdżałem z zakładu zobaczyłem Toyotę Avensis z dwiema paniami. Zapytały mnie, czy mogą wymienić żarówkę w aucie. Do jednego z pracowników powiedziałem, aby wymienił im tę żarówkę, a sam odjechałem. Po kilku minutach pracownik zadzwonił do mnie, abym wracał, bo jest kontrola z urzędu skarbowego. Powiedziałem jeszcze, że nie mam czasu i żeby przyjechali za kilka dni, ale usłyszałem, że to te panie z toyoty, więc wróciłem — opowiada Władysław Suszko. — W warsztacie zapytałem, o co chodzi. Panie zaproponowały mi mandat 500 złotych za to, że za wymianę żarówki nie został wystawiony paragon fiskalny. Zdziwiło mnie to i zapytałem, czy żądałem od tych pań jakichś pieniędzy? One odpowiedziały, że dały pieniądze pracownikowi. Chodziło o 10 złotych — dodaje Suszko.Dalej sytuację opisuje nam wspomniany pracownik. — Panie poprosiły o wymianę żarówki. W jednym z przednich reflektorów odłączona była wtyczka, więc ja podłączyłem. One wtedy stwierdziły, że chodzi o tylne światła. Zdemontowałem lampę, a tam w ogóle nie było żarówki. Spytałem je, czy mają żarówkę. Odpowiedziały, że nie. Powiedziałem, że w takim razie będzie kłopot, bo nie mamy takich żarówek. Warsztat nie prowadzi sklepu z częściami. One jednak nalegały, prosiły, mówiły, że jadą w trasę. Przeszukałem więc moje prywatne części. Jedna z żarówek pasowała, więc ja zamontowałem. Panie zapytały, ile płacą. Odpowiedziałem: "da pani jakieś 10 złotych". Jedna z kobiet dała mi 20 złotych. Nie miałem wydać, więc z samochodu przyniosła 10 złotych. Chciałem im pomóc, bo mówiły, że jadą w trasę. Dałem im moją prywatną żarówkę — relacjonuje pracownik warsztatu.Tu znów włącza się Władysław Suszko. — Kiedy panie usłyszały ode mnie, że nic od nich nie żądałem, postanowiły ukarać 500-złotowym mandatem mego pracownika. Tłumaczyłem im, że ten pracownik nie jest uprawniony do obsługi kasy fiskalnej, że zrobiłem już raport dzienny, że dał im prywatną żarówkę. One jednak upierały się przy mandacie. Powiedziałem pracownikowi, aby go nie przyjmował i go nie przyjął — mówi Władysław Suszko.W związku z odmową przyjęcia mandatu, panie z urzędu skarbowego sporządziły wniosek do sądu o ukaranie za skarbowe wykroczenie. Przedtem pracownik został przesłuchany. Sąd w Bartoszycach, bez przeprowadzania rozprawy, uznał pracownika winnym wykroczenia, lecz odstąpił od wymierzenia mu kary. — Myślałem, że to koniec sprawy, ale okazało się, że naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach złożyła odwołanie. Odbyła się rozprawa. Zeznania wszystkich osób były zgodne. Pani z urzędu skarbowego przyznała, że cała ta "akcja" była prowokacją. Przyznała, że sama wyjęła żarówkę z lampy. Ostatecznie sąd w Bartoszycach podtrzymał wcześniejszy wyrok — opowiada Władysław Suszko.Dodaje, że jego zdaniem pracownik powinien być uniewinniony, o co sam wnosił, bo wydał kobietom swoją rzecz, czyli zawarł z nimi umowę sprzedaży jako osoba fizyczna. Wtedy nie wydaje się oczywiście żadnych paragonów, a podatek płaci się, jeśli wartość transakcji przekracza 1000 zł. — Pytano mnie w sądzie, ile kosztowała żarówka, więc odpowiedziałem, że 4-5 złotych. Wychodzi na to, ze cała sprawa toczy się o ten "naddatek" w wysokości 5-6 złotych, bo wziąłem 10 złotych — wtrąca mechanik.Gdy sąd po raz drugi wydał wyrok uznający mechanika winnym, lecz odstąpił od wymierzenia kary, obaj panowie pomyśleli, że tym razem to już koniec. Tak jednak znów nie było. Naczelnik US w Bartoszycach znów złożyła apelację. Domaga się w niej ukarania mechanika grzywną w wysokości 600 zł, bo "wyrok nie spełnia swej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej". W apelacji czytamy, że naczelnik zarzuca wyrokowi "rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonemu w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy (...)".W uzasadnieniu apelacji Naczelnik US w Bartoszycach Małgorzata Sipko napisała: "zachowania oskarżonego nie można określić mianem niesienia pomocy, które to pojęcie rozumiane jest jako działanie bezinteresowne, nie przynoszące korzyści." W dalszej części apelacji pani naczelnik napisała, że jej zdaniem "czyn penalizowany w art. 62§4 Kodeksu karnego skarbowego jest czynem o znacznym stopniu społecznej szkodliwości (...) naraża bowiem Skarb Państwa na znaczne uszczuplenia podatkowe." Sąd okręgowy wyznaczył już termin rozpatrzenia apelacji. Odbędzie się ona 20 listopada. — Nie mogę odnosić się do indywidualnej sprawy, o którą mnie pan pyta — mówi Naczelnik Urzędu Skarnowego w Bartoszycach Małgorzata Sipko. — Mogę jedynie powiedzieć, że nasze działania mają na celu ograniczenie szarej strefy, a tym samym ochronę legalnie działających przedsiębiorców. Chodzi o to, aby wszyscy prowadzący działalność gospodarczą mieli takie same obowiązki, jak i prawa, co zagwarantuje uczciwą konkurencję. W tym zakresie Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi kampanię informacyjną "Stop szarej strefie", o której można przeczytać na naszej stronie internetowej. Są trzy branże najbardziej narażone na ryzyko działania w szarej strefie. To gastronomia, mechanika pojazdowa i budownictwo. Nasze działania prewencyjne, a tu z takimi mieliśmy do czynienia, mają przede wszystkim wyrównać szanse biznesowe podmiotów gospodarczych.Naczelnik dodaje, że organy podatkowe muszą traktować wszystkich równo. — Nie ma tu znaczenia kwota o jaką chodzi, tylko o szersze zjawisko, któremu musimy zapobiegać. Stąd jako organ podatkowy jestem zobowiązana do wyczerpania drogi prawnej, jaka nam przysługuje w tej sprawie. Oczywiście rozumiem rozgoryczenie podatnika, że przez prawie rok nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia. Na terminy sądowe nie mamy jednak wpływu — mówi Małgorzata Sipko. — Gdybym rzeczywiście nie wydał paragonu za usługę, nawet bym nie pisnął — mówi Władysław Suszko. — W tej sprawie mój pracownik nawet nie mógł go wydać. Chciał pomóc kobietom. Pewnie teraz już takiej pomocy nie udzieli. Poza tym śmieszy mnie wydawanie publicznych pieniędzy na wszystkie te rozprawy i apelacje — dodaje przedsiębiorca. ANDRZEJ GRABOWSKI

źródło: a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Dostała nagrodę, więc się wykazała.

Ściga się za żarówkę do samochodu, a tłuste misie noszą walizki z 70 milionami i pytają, gdzie to zalegalizować?

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page