top of page

Jair Bolsonaro: "Brazylia ponad wszystko i Bóg ponad wszystkimi"

"TRUMP OF THE TROPICS"

Obserwatorzy wskazali na przyczynę zwycięstwa brazylijskiego kongresmena Jair Bolsonaro w niedawnych wyborach prezydenckich: on, był "tropikalnym" Trumpem. Bolsonaro przedstawił się jako ktoś, kto mówi, jak jest, obiecał rozmontować dysfunkcjonalny system polityczny w Brazylii i próbował uspokoić wyobraźnię wielu obywateli, którzy boją się utracić swoje miejsce w coraz bardziej zróżnicowanym technologicznie i ideologicznie i coraz bardziej integrującym się społeczeństwie i świecie, opowiedział się za zniszczeniem ideologii lewackich, zwłaszcza komunizmu, oparciem się na Jezusie Chrystusie, etc. Chociaż Trump i Bolsonaro mają wiele różnic - Trump był biznesmenem, miliarderem, a Bolsonaro był długoletnim kongresmanem z niewielką liczbą zwycięstw legislacyjnych - wiele taktyk stosowanych w ich kampaniach było wyjątkowo podobnych:


1. 'PROSTA ROZMOWA'

Być może największym podobieństwem które początkowo dało początek porównaniom między Bolsonaro i Trumpem, jest to, że bez owijania w bawełnę, mówił prawdę - idzie osuszyć lewackie bagno. W wyborach w USA w 2016 roku, Trump często zapowiadał się jako człowiek, który nie bał się powiedzieć to, co myślą inni, zwykli Amerykanie.. Bolsonaro miał taki sam brak filtra "poprawności politycznej.


2. WIARA W BOGA NADE WSZYSTKO (Protestant, utrata wpływów Kościoła katolickiego w Brazylii zblatowanego z poprzednim lewackim reżimem).


3. UDERZENIE W MAINSTREAMOWE MEDIA

Bolsonaro i jego trzej najstarsi synowie, którzy są także politykami, uderzyli w główne organizacje medialne Brazylii, oskarżając je o wszystko, od opowiadania wprost kłamstw o ​​kandydacie do ignorowania jego wzrostu w wyborach i popierania innych polityków. Ignorowali rosnące wiece na korzyść Bolsonaro, w tym w najdalszych zakątkach Brazylii, i próbowali stworzyć opowieść o stagnacji Bolsonaro ( w sondażach. "Oni naprawdę wierzą, że populacja jest ślepa i głupia! "


4. POWIADAMIANIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Dla kandydatów, którzy nie ufają mediom, sieci społecznościowe stanowią doskonały punkt wyjścia. Bolsonaro, podobnie jak Trump, intensywnie korzysta z Twittera i Facebooka, aby rozmawiać bezpośrednio z wyborcami. Stało się to szczególnie ważne po tym, jak kandydat został pchnięty nożem 6 września i zamknięty w szpitalu przez ponad trzy tygodnie.


5. PRZEWIDYWANIE OSZUSTW WYBORCZYCH

Bolsonaro POINFORMOWAŁ LUDZI wcześniej o widmie oszustw wyborczych; powiedział, że lewacy chcą go okraść z wyborców. Na tydzień przed głosowaniem powiedział stacji telewizyjnej, że nie przyjmie żadnego wyniku, ale swoje własne zwycięstwo, sugerując, że wielkość wsparcia, jaką widział na ulicznych rajdach, wskazywała, że ​​wygra, mimo że sondaże z drugim kandydatem lewicowym były blisko siebie. Kilka dni później wycofał się z tych komentarzy, mówiąc, że zaakceptuje wyniki wyborów, ale nie nazwałby rywala rywalem. Brzmi znajomo? Trump podążał bardzo podobną ścieżką. Bolsonaro zasadniczo mówi:" Sprawiedliwość oznacza, że ​​wygrywam, wszystko inne jest oszustwem ",


6. WYKORZYSTANIE RODZINY

Podobnie jak kampania Trumpa, w której Donald Trump Jr. i inne dzieci czasami mówiły za swojego ojca, Bolsonaro często polegał na swoich trzech najstarszych synach, by propagować pomysły, zaprzeczać krytycznym doniesieniom prasowym, etc. iBolsonaro podążał za głosem zwykłych Brazylijczyków. Pro-rodzinny głos przeciwko aborcji, przeciwko ideologii płci, przeciwko marksistowskiej indoktrynacji, zwłaszcza w szkołach. Głos, który zapowiada koniec przemocy, który wspiera prawo obywateli do noszenia broni w celu ochrony. Będzie promował: boskie zasady, objawione w Biblii, potwierdzone przez Święty Kościół - Matkę, które są dobre dla życia, ponieważ opierają się na Prawie Naturalnym: pełne prawo do życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, będzie walczył z jakimkolwiek prawem lub decyzją, która sprzyja aborcji, eutanazji, ludzkim badaniom embrionalnym i klonowaniu ludzi; będzie promował prawdziwe małżeństwo, jako związek mężczyzny i kobiety; będzie wspierał rodzinę, ustanowiona przez Boga, zwłaszcza nauczanie Kościoła w tej sprawie, i prawo do wychowywania potomstwa; jako protestant wyraża szacunek dla wiary katolickiej i wszystkich Jej symboli, obrzędów, manifestacji i świątyń; i konfesyjną edukacji religijnej.


Bolsonaro zgodził się również zwalczać "ideologię płci, wspierać wyzwolenie z narkotyków i prostytucji, biedy i wszelkiego rodzaju niewolnictwa, niesprawiedliwości sądowej" itd.


Dla 55 procent wyborców z Brazylii Bolsonaro, z jego zamiłowaniem do reform, reprezentuje nowy kierunek. Jego zwycięstwo wywołało falę uderzeniową na całym świecie, a lewicowe media oczerniały byłego kapitana armii jako "skrajnie prawicowe" zagrożenie dla brazylijskiej demokracji.

Podobnie jak prezydent Trump, Bolsonaro wyróżnił się dzięki swoim zuchwałym stwierdzeniom; potępiając na przykład "politykę" praw człowieka politycznie poprawną, dającą przestrzeń tym, którzy są przeciwko prawu i po stronie przestępców. "

Tak jak Tramp chce sprawić, by Ameryka była wspaniała America first), chcę sprawić, by Brazylia była wspaniała.


Krytycy krytykują apel byłego kapitana armii do złagodzenia ograniczeń dostępu do broni, legalizacji kary śmierci oraz do korzystania z wojska do patrolowania ulic miast, gdzie jest duża przestępczość w Brazylii.

Narzekają na pochwałę Trumpa i jego plany przeniesienia Brazylii bliżej Waszyngtonu.

Obawiają się jego nacjonalizmu - prowadził kampanię pod hasłem "Brazylia ponad wszystkim, a Bóg ponad wszystkimi" - i jego zobowiązaniem do rezygnacji z globalistycznych paktów handlowych na rzecz dwustronnych porozumień między poszczególnymi krajami.

Przede wszystkim lewicowcy gardzą konserwatywnym społeczno-religijnym światopoglądem Bolsonaro, potępiając go jako "mizoginistę" i "homofoba" .


Modlę się teraz do Boga o "polskiego Trampa", który zastopuje u nas lewactwo, i wprowadzi zasadę "Polska ponad wszystko, a Bóg nad wszystkimi !" Jest już najwyższy czas!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page