top of page

Uciekajmy z wieży babel

Chrystus powiedział Apostołom: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko co wam przekazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata" (Mt 28,19). W średniowieczu, John z Salisbury (1120 -1180) w dziele Policraticus napisał, że społeczeństwo jest ciałem którego duszę stanowi Kościół. Posłuszny tej duszy władca jest jego głową, sędziowie i gubernatorzy prowincji jego oczami i uszami, językiem, finansiści żołądkiem, obywatele pełniący rozmaite funkcje jego kończynami etc. Ciało bez duszy jest trupem.


Dzisiaj, fundamentalnym problemem wolności, sprawiedliwości, prawa, instytucji, etc., jest ich ukonstytuowanie się w postaci państwa wyzbytego z duszy, a co za tym idzie pozbawionego moralnego kompasu, głowy. Jednym z wielu wielkich zwycięstw nowego, "podstawowego kierunku", czyli inaczej klasycznego liberalizmu, marksizmu, socjalizmu, komunizmu jest to, że wylogowano z umysłów członków zachodnich społeczeństw pamięć o chrześcijaństwie jako modelu i wzorcu naszej zachodniej cywilizacji, która przetrwała do czasów współczesnych. Miejsce cywilizacji ukierunkowanej na Chrystusa, owe siły liberalizmu, marksizmu, etc., ustanowiły "przemocą" nowy porządek, któremu patronuje to, co dzisiaj nazywamy wolnością, demokracją.... W kluczowych momentach tego procesu uciekano się się do zbrojnej przemocy. Głosi się dzisiaj, że chrzest narodów należy anulować, chrześcijańskie wspólnoty zlikwidować, znieść granice tak, aby ludzie mogli się swobodnie wymieszać.


Chrystus nauczał, że władza pochodzi od Boga. Obrońcy wolności, sprawiedliwości... głoszą dzisiaj, że władza pochodzi od suwerennej woli narodu albo jak ostatnio z konstytucji. Ludzkie życie, z punktu widzenia jego właścicieli, można odebrać, traktować ludzi jak śmieci lub jako towar na sprzedaż. Nie ma już w Europie Zachodniej cywilizacji chrześcijańskiej, nie ma duszy w społeczeństwie. Jest za to Manifest z Ventotene Altiero Spinellego, czyli jak zbudować nową wieżę Babel, ale w Brukseli. Koszmar rodem z Apokalipsy! Na nic się zdadzą reformy UE, u nas reformy sądownictwa bez uznania nadrzędności prawa boskiego nad prawem stanowionym przez ludzi. Wszak cały czas chodzi o duszę ożywiającą ciało. Autorem prawa jest Bóg. Sędziowie i stanowiący prawa nie są bogami!


Kościół katolicki dzisiaj nasiąka czerwienią krwi męczenników za wiarę w Chrystusa, niestety w wypowiedziach i zachowaniach niektórych członków Kościoła pojawiła się w oddali również innego rodzaju czerwień ...


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page